FORMULARZ

Wypełnij formularz

Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!

Skontaktuj się z nami

530 888 889

Preferencyjne warunki i oferty kredytowe dla wiarygodnych kredytobiorców w BIK

Preferencyjne warunki i oferty kredytowe dla wiarygodnych kredytobiorców w BIK

Preferencyjne warunki i oferty kredytowe dla wiarygodnych kredytobiorców w BIK
O tym, że każdy wniosek kredytowy złożony w banku lub SKOK-u jest skrupulatnie rozpatrywany pod kątem zdolności i wiarygodności kredytowej wspominaliśmy już wielokrotnie we wcześniejszych artykułach. W dzisiejszym wpisie skupimy się na praktycznym wymiarze scoringu punktowego, czyli omówimy jakie faktyczne, wymierne korzyści przysługują kredytobiorcom posiadającym wysoką ocenę punktową w BIK-u.
Decyzja kredytowa, a punktacja w BIK
Wysoka zdolność kredytowa (w uproszczeniu – relacja pomiędzy naszymi dochodami netto, a zobowiązaniami) nie gwarantuje otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Istotną rolę w procesie rozpatrywania wniosku kredytowego odgrywa również nasza wiarygodność kredytowa ujmowana w postaci scoringu punktowego w BIK-u. Należałoby nawet postawić tezę, że niska wiarygodność kredytowa nawet przy wysokiej zdolności kredytowej może przekreślić nasze szanse na uzyskanie kredytu – zwłaszcza jeśli mowa o długoterminowych kredytach hipotecznych.
Banki i SKOK-i bardzo nieprzychylnym okiem patrzą na nierzetelnych kredytobiorców, którzy w ciągu ostatnich trzech lat (a w niektórych przypadkach nawet w ostatnich pięciu latach) mieli trudności z terminowym regulowaniem zobowiązań. W najbardziej niekorzystnej sytuacji znajdują się klienci, którzy we wspomnianym okresie posiadali opóźnienia w spłacie powyżej 90 dni – w takich przypadkach większość renomowanych instytucji finansowych odmówi udzielenia długoterminowego kredytu (czyli takiego, w którym okres kredytowania przekracza 5 lat). Co do zasady, kryteria weryfikacji wiarygodności kredytowej przy rozpatrywaniu wniosków o krótkoterminowe kredyty gotówkowe oraz konsolidacyjne są o wiele bardziej liberalne, jednak w takich przypadkach pozytywne rozpatrzenie wniosku zazwyczaj skutkuje zwiększeniem kosztów odsetkowych w postaci wyższego oprocentowania.
Oprócz historii kredytowej, która należy do jednego z czterech podstawowych czynników składających się na ostateczny wynik scoringu punktowego w BIK – o których z resztą pisaliśmy wielokrotnie w poprzednich artykułach, jeśli ich jeszcze nie przeczytałeś, zerknij [TUTAJ] – warto podkreślić również rolę i znaczenie zapytań kredytowych w kontekście wydawania decyzji kredytowych przez instytucje finansowe. Pomimo, iż samo ubieganie się o kredyty w dłuższym horyzoncie czasowym w najmniejszym stopniu wpływa na scoring, to w jednoznaczny sposób może przekreślić nasze szanse na otrzymanie kredytu. Wynika to z faktu, iż składanie wielu zapytań do banków jest interpretowane jako desperacka próba otrzymania kredytu bądź jego wyłudzenia, co automatycznie zamyka nam drogę do otrzymania finansowanie co najmniej na okres kilku następnych miesięcy. Warto zatem przestrzegać ogólnie przyjętą, umowną zasadę, która mówi, aby w trakcie ubiegania się o kredyt nie składać więcej niż 3 zapytania do wybranych instytucji finansowych.
Jakie korzyści oferują instytucje finansowe dla klientów z dobrym BIK-iem?
Zgodnie ze skalą punktowej oceny wiarygodności kredytowej w BIK-u rzetelni kredytobiorcy to tacy, którzy posiadają minimum 4 gwiazdki, czyli przekraczają próg 456 punktów. W praktyce jednak banki i SKOK-i posiadają własny system weryfikacji klientów, który ze względów bezpieczeństwa objęty jest tajemnicą bankową, dlatego też ciężko ocenić, jak scoring w BIK-u przekłada się na wewnątrzbankową punktację i klasyfikację klientów. O ile nie wiadomo dokładnie w jaki sposób instytucje finansowe klasyfikują kredytobiorców pod względem wiarygodności kredytowej, o tyle ogólnodostępne oferty dedykowane tylko „dobrym” kredytobiorcom sugerują wymóg posiadania minimum 4 gwiazdek w BIK-u. Ze specjalnych ofert u partnerów Biura Obsługi Klientów mogą skorzystać jedynie Ci, którzy posiadają wykupioną usługę BIK PASS.
Tylko z usługą BIK PASS
Usługa BIK PASS, o której pisaliśmy w ostatnim artykule pozwala wydrukować lub udostępnić za pomocą e-maila lub SMSA instytucjom finansowym skonsolidowane informacje na temat naszych zobowiązań, terminowości spłat oraz punktowej oceny wiarygodności kredytowej w BIK-u.
Aktualnie na oficjalnej stronie Biura Informacji Kredytowej w zakładce Oferty specjalne dla klientów BIK znajdują się preferencyjne produkty finansowe partnerów tj. Santander Consumer Bank, Alior Bank, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa oraz AXA Direct. Aby skorzystać z preferencyjnych ofert należy jedynie spełnić wymóg posiadania 4 gwiazdek w BIK-u

 

Kredytobiorcy spełniający powyższe warunki mogą liczyć m.in. na zniżki przy zakupie ubezpieczeń turystycznych, NNW, OC i AC. Równie ciekawą ofertę dla kredytobiorców z 4 i 5 gwiazdkami proponuje Alior Bank – kartę kredytową z okresem bezodsetkowym wydłużonym do 100 dni (i niższym oprocentowaniem RRSO przy niewykupieniu ubezpieczenia), a także bezpłatne konto z limitem.
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na bezpośrednio na stronę BIKU, na której można dokładnie zapoznać się ze specjalnymi ofertami – https://www.bik.pl/partnerzy/oferty-specjalne
lub do kontaktu z naszymi doradcami kredytowymi, którzy na podstawie analizy raportu z BIK, oraz kilku podstawowych informacji – pomogą w bezpłatnej analizie dostępnych na rynku produktów finansowych – i przeprocesują wniosek w najlepszym z banków – również zupełnie bezpłatnie.
Na koniec pragniemy dodać, że oprócz wspomnianych ofert na stronie partnerów BIK, instytucje finansowe niejednokrotnie oferują unikalne, preferencyjne warunki umów kredytobiorcom cieszącym się wysokim scoringiem punktowym. Zatem jeżeli z jakiegoś powodu Twój BIK nie jest na zadawalającym poziomie – skontaktuj się z nami, pomożemy.

CZYSZCZENIE BIK, PODNIESIENIE PUNKTACJI SCORE: biuro@czyszczenieBIK.pl, tel. 530 888 889

DORADZTWO KREDYTOWE – 68 452 22 16

 

Dodaj swoją opinię
1
2
3
4
5
Potwierdź
     
Anuluj

Dodaj swoją opinię

Średnia ocen:  
 0 opinii