FORMULARZ

Wypełnij formularz

Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!

Skontaktuj się z nami

530 888 889

Alert BIK – czym jest i jak z niego korzystać?

Alert BIK – czym jest i jak z niego korzystać?

Witam,

w związku z ostatnią aferą dotyczącą rzekomym wyciekiem danych PESEL, informujemy o tym czym jest w i jaki sposób skorzystać z Alertów BIK – czyli cichego strażnika naszych danych osobowych, który zareaguje w porę, kiedy jakiś podmiot zapyta o nasze dane osobowe w BIK – czyli Biurze Informacji Kredytowej.

Promocja jaką wprowadził BIK czasowo – tj. do końca września (a która przerosła chyba ich najśmielsze oczekiwania – do tego stopnia, że serwery nie wytrzymują takiego obciążenia i napływu nowych zainteresowanych usługami BIKu) usługa polegająca na bezpłatnym przez okres 12 miesięcy otrzymywaniu alertów z BIK o zapytaniach o Twojej osobie.

Jak możemy przeczytać na stronie www.bik.pl –

Alert chroniący przed wyłudzeniem kredytu

  • dostaniesz SMS zawsze, kiedy ktoś złoży wniosek o kredyt na Twoje dane
  • jeśli to nie Ty starasz się o kredyt, masz szansę zapobiec wyłudzeniu
  • BIK pomoże Ci wyjaśnić sprawę

Jeśli akurat starasz się o kredyt, kupujesz coś na raty lub poręczasz komuś kredyt – nie musisz podejmować żadnych działań. Alert jest dodatkowym potwierdzeniem, że Twój wniosek jest rozpatrywany.

Możesz sprawdzić szczegóły dotyczące tego zapytania w Twoim Panelu Użytkownika na stronie www.bik.pl po wcześniejszej rejestracji (informacje jak się zarejestrować znajdziecie w naszym poradniku: Jak założyć konto na BIK i jak pobrać raport z BIK? ).

Jeśli nie starasz się o żaden kredyt ani nie jesteś poręczycielem, a otrzymałeś alert – jak najszybciej skontaktuj się z BIK lub Bankiem, który dokonał zapytania o Twojej osobie! W tej sytuacji alert może oznaczać, że ktoś próbuje wyłudzić kredyt na Twoje nazwisko!